Aksaray Belediye Başkanı Sn. Dr. Evren Dinçer beyefendi ve beraberindeki heyet, derneğimize ziyarette bulundular.

Dernek Başkanımız Sn. Dr. Şenol Atakan, derneğimiz ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Sağlık konusunda oldukça duyarlı olan Belediye Başkanımız, Aksaray halkının sağlığı konusunda üzerlerine düşeni her zaman yapacaklarını belirtti.

Zaten Başkanımız Sn. Evren Dinçer’in sağlıkla ilgili konularda, her zaman bizlere ve derneğimize ilgi ve alakası yüksek olmuştur. Kendisine bu konudaki duyarlılığı için de ayrıca teşekkür ederiz.

Birinci basamağın önemi, aile hekimlerinin toplumun tamamına, bebeklikten yaşlılığa, doğumdan ölüme bütün nüfusa temas ettiği ve Aksaray’daki sağlık hizmetlerinin yükünün büyük bir oranda aile hekimlerinin üzerinde olduğu belirtilmiştir. Sağlıkta memnuniyet oranının % 82 ile en yüksek aile hekimliğinde olduğu ve yine aile hekimlerinin başarılı ve özverili çalışmaları da özellikle vurgulanmıştır.

Aksaray’a dair genel sorunlardan da bahsedilmesi üzerine, dernek başkanımız Dr. Şenol beyin tespitleri üzerine, takdirlerini dile getirmişlerdir.

Konu sağlık ve Aksaray halkının sağlığı olunca, burada herkese görev ve sorumluluk düştüğü, dernek olarak ta gayemizin, başta aile hekimliği ve birinci basamak olmak üzere, Aksaray’da sağlığın daha iyiye götürülmesi, başarı çıtasının daha da yükseltilmesi olduğu dile getirilmiştir.

Oldukça samimi ve keyifli bir ortamda geçen ziyarette, Sn. Evren Dinçer, bu konudaki duyarlılıklarını dile getirerek, derneğimize takdir ve teşekkürlerini iletmişlerdir.

Belediye Başkanımız Sn. Dr. Evren Dinçer beyefendi ve beraberindeki heyete, bu nazik ziyaretleri, ilgi ve alakaları için şükranlarımızı sunarız.

Saygılarımızla

AKAHED YÖNETİM KURULU