Kademeli Normalleşme Dönemi Pikniği


Aksaray Valiliği ve Aksaray Aile Hekimleri Derneği birlikteliğiyle, Aksaray'ımızın Hasandağı eteklerinde bulunan Helvadere Göleti’nde, pazar günü düzenlediğimiz moral pikniğinde, Sn. Valimiz Hamza Aydoğdu ve beraberindeki heyet; bizlerle biraraya geldi. Helvadere Belediye Başkanı Sn. Arif Bellikli ‘nin de evsahipliği ile oluşturduğumuz alanda, aile hekimleri, aile sağlığı çalışanları olarak ailelerimiz ile biraraya gelerek, pandeminin yorgunluğunu, tükenmişliğini bir nebze olsun üzerimizden atmış olduk.

Kademeli normalleşme sürecine girdiğimiz bu günlerde, aile hekimleri olarak bir araya gelerek moral bulduk, hasret giderdik. Yaklaşık 1.5 yıldır ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan bu zorlu süreçte; birinci basamak olarak, aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarımızla, ipi en önde göğüsleyerek, canı pahasına bir mücadele örneği sergilemiş olup, büyük bir özveri ile geldiğimiz bu noktada; hasret kaldığımız doğaya, arkadaşlarımıza tekrar kavuşmanın sevinci ile yorgunluğumuzu atmaya çalıştık.

Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Muammer Tüzün, Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Gül, Kardiyoloji Öğretim Üyesi Uzm. Dr. Murat Gül, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Şenol Atakan ve diğer daire müdürleri de, yanımızda olarak bizlere olan desteklerini hissettirdiler. Sn. Valimiz Hamza Aydoğdu ve beraberindeki heyet, tüm sağlık çalışanlarının masalarını ziyaret ederek, hal ve hatrımızı sorarak sohbet etti. Biz de AKAHED olarak kendilerine şükranlarımızı iletiyoruz

Bölgede piknik yapan vatandaşlarla da görüşen Valimiz Hamza Aydoğdu:

"Sizi burada görmek mutlulukların en güzeli. Bundan 6 ay öce böyle bir gün hayal edemezdik. Gerçekten çok zor bir süreç yaşadık. Ama samimiyetle söylemem gerekiyor ki, doktorlarımız olmasaydı biz bu süreci böyle atlatamazdık. Sizlerle gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Öyle bir süreç yaşadık ki, bazen anneler, çocuklar, babalar ümitsizlik içerisindeydi. Ama gerçekten çok büyük mücadelelerle bugünlere geldik. Biz bazen evlerimizde çocuklarımız, eşlerimize yaklaşmaktan korkarken; aile hekimlerimiz, doktorlarımız her gün canlarını hiçe sayarak hastalarına baktılar. Gerçekten kolay değil. AKAHED başkanı Şenol bey ile dedik ki; 'Madem pandemi bitiyor, şöyle sağlık çalışanlarımızla, aile hekimlerimizle birlikte bir moral günü düzenleyelim.' Sizler de teşrif edip geldiniz. Gerçekten bu çok güzel bir şey. Şunu da bilmenizi isterim, iyilik bulaşıcıdır, sevgi kuşatıcıdır. İnsanı sarar ve sarmalar" dedi.

Canlı müzik ve gölet manzarası eşliğinde, açık hava ve doğanın tadını çıkaran sağlık çalışanı arkadaşlarımızın, keyifli bir Pazar günü geçirmelerine ve uzun bir süreden sonra tekrar biraraya gelmelerine vesile olmaktan kıvanç duyduğumuzu belirtmek isteriz

AKAHED YÖNETİM KURULU

Foto Galeri İçin Tıklayınız