ABD Başkanı Joe Biden’ın “Soykırım” Açıklamalarına İlişkin

ABD başkanı Joe Biden ülke içi siyasi süreçlerin bir sonucu olarak, Ermeni tarihçilere göre Osmanlı İmparatorluğu döneminde Ermenilere karşı yapılan sözde katliamların başlangıcı kabul edilen 24 Nisan 1915'in 106'ıncı yıldönümünde, o dönemde yaşananları "soykırım" olarak tanımlamıştır.

Her şeyden önce bu açıklama tarih biliminin göz göre göre yok edilmesidir. Bilimi hiçe sayan, geçmişte sömürgeci emperyalizmin her türlü katliam biçimini masum insanlara, toplumlara uygulayan, bu katliamları timsah gözyaşları ile saklamaya çalışan, başta ABD olmak üzere, emperyalist Batı’nın yok etme, insani değerleri tarihte silip süpürme hastalıklarını biz Türk Milletine bulaştırma çabaları beyhudedir.

Günümüzde bir milyara yakın insanı aç ve susuz bırakan gizli ölüm tacirleri, fakirliği kendileri dışındaki diğer devletlere hakmış gören, küresel iklim yapısını bozan, geleceği çocuklardan çalan felaket kurgulayıcısı emperyalistlerin, merhamet ve masumiyetin sonsuz savunucusu, Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasçıları olan Türk Milletini, kirli iftiraları ile dize getirmeleri mümkün değildir.

Çeşit çeşit iftirayı, Kızılderili katliamlarını, Aztek, Maya ve İnka uygarlıklarını yok ederek Amerika kıtasını öz evlatsız bırakan, Irak, Filistin, Afganistan gibi dünyanın birçok yerinde yaptıkları katliamlar ile Afrika halklarına köleliği layık gören ve şimdi ırk ayrımcılığı ile linç kültürünü alışkanlık haline getiren, Vietnam gibi bağımsız olmayı isteyen ülkelere her türlü silahla saldırıp yok eden emperyalistlerin, bu gerçekleri Türk Milletine unutturmaları imkansızdır.

Biden Başkanlık öncesi “Soykırım” meselesinin tarihçiler tarafından incelenmesi gerektiğini kabul etmiş olmasına rağmen siyasi bir kararla, hukuki hiçbir değeri olmayan kendisini başkanlığa taşıdığını düşündüğü Ermeni lobisine borç ödemeye çalışmaktadır.

Biden'ın "soykırım"ı tanıması Türkiye’nin ABD ile bölgesindeki tüm işbirliğini zedeleyecek düzeydedir. Soykırım sizin uzmanlık alanınızdır. Biden, siz insanlık değerlerini ve gerçeği yok etmeye çalışıyorsunuz. Türk Milleti, sizlerin çarpık ve yanlı düşüncelerinizi kabul etmiyor ve Biden’ın 1915 olaylarına ilişkin değerlendirmelerini reddediyor ve şiddetle kınıyoruz

AKAHED YÖNETİM KURULU