03 Aralık 2022

Sn.Valimizi ziyaret ettik…AKAHED Yönetim Kurulu olarak; yeni valimiz Sn. Mehmet Ali Kumbuzoğlu beyefendiye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.
Hem derneğimizin varlığı ve faaliyetleri, hem de aile hekimliği başta olmak üzere; Aksaray'daki ve günümüzdeki sağlık sistemi, ayrıca birinci basamağın önemi ve başarısı üzerine uzun uzun sohbet ettik.
Sn. Valimiz de, bizim dile getirdiğimiz gibi, iletişim ve diyaloğun önemi konusunda bizimle hemfikir olduğunu, güleryüz ve insana değer verme anlayışı ile birçok sorunun çözümlenebileceği düşüncesinde olduğunu belirtti.
Bu vesileyle; bizimle de biraraya geleceklerini, bu makamların, dinleyerek anlayarak çözüm sağlamak için var olduğunu dile getirmişlerdir.
Bunun üzerine; bizlerle bir kahvaltı organizasyonunda biraraya gelme davetimize de memnuniyetle olumlu karşılık vermiş olup, derneğimizin organize edeceği bir kahvaltıda buluşmak üzere sözleşerek ayrıldık.
Ayrıca kendisinin, sağlık camiasının ve hekimlerin, en zor ve en kutsal vazifelerden birini ifa ettiğini de bizzat dile getirecek kadar duyarlı ve samimi oldukları izlenimi de edindik.
Sn. Valimize; bizlere gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyoruz..
Saygılarımızla..

 

Dr. H. Şenol ATAKAN

Aksaray Aile Hekimleri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı